Lajjā (Nazlı Turgut)


1999 yılından beri kendine Guru olarak seçtiği ve birlikte yürümeyi amaçladığı Nazmi Gür ile birlikte yol arkadaşlığı yapıyor.

Gurusu ile tanıştıktan hemen sonra aldığı ilk biyoenerji kürüyle birlikte hayatı tamamen değişti. Artan farkındalığıyla Alternatif Hayat Derslerini izlemeye başladı.
Bu dönemde insan davranışları üzerine deneyimleri ve kavrayışı büyük gelişmeler gösterdi.

Guru'su ile Integral Yoga, Shelly Kerry ile Sivananda yoga çalıştı. Kısa bir dönem Hakan Onum’la Zazen yaptı. Türkiye'deki ilk ve hali hazırdaki tek Chen stil Tai Chi eğitmeni Ahmet Özkan’la bir dönem Tai Chi çalıştı.

Yıllardır devam eden bu farkındalık ve şifa çalışmaları onu Guru'sunun öncülüğünde çağdaş meditasyonlarla buluşturdu. Birlikte Dinamik, Kundalini, nefes ve yönlendirmeli meditasyon paylaşımlarında bulundular. Bütün çalışmalarına paralel bir şekilde yine Guru'sunun önderliğinde son 2 yıl (2006-2008) Osho Atölyesine devam etti, Osho meditasyonları yaptı, Osho'nun yakın arkadaşı ve sanyasin'i Maneesha James'den "Meditasyon ve Kolaylaştırıcı" eğitimi aldı.

2012 Yılında Birthligt eğitmenlerinden Jane Collins'ten Birthlight Perinatal Yoga Eğitmenliği sertifikasını alarak Hamilelik ve Doğum sonrası için Yoga dersleri vermeye başladı.

Guru'su tarafından kendisine Lajjã ismi verildi.

2018 yılında Yoga Vidya Mandiram'dan ve 2019 yılında Gurudwara Yoga Merkezi'nden RYT200 eğitmenlik sertifikalarını aldı.

Kolay öğrenme yeteneği ve geliştirdiği basit öğretme becerisi ile 2006 yılından itibaren Meditasyon Kolaylaştırıcısı, Gurudwara Yoga ve hamile yogası eğitmeni olarak çalışmakta.
Eğitim Aldığı Kurum :
Gurudwara Yoga

Eğitmenleri :
Nazmi Gür - Maneshaa James -Jane Collins

Yogik Soy Ağacı :
Swami Veda Bharati - Sudhir Agasti - Nazmi Gurudwara Bharati

Soy Taşıyıcı Eğitmeni :
Nazmi Gurudwara Bharati

Üye Olduğu Birlik:
YA - Yoga Alliance

YA Sertifikaları:
RYT 200

Çalışma Günleri:
Pazartesi | Çarşamba | Cuma
Adres:


Sapanca
Sakarya

Türkiye

İletişim:

Mobil Telefon: 05323232324
E-posta: fnazli.turgut@gmail.comLajja.jpg
RYS200_Nazli_Sertifika.jpg
IMG_0866.jpg
IMG_0865.jpg
lajja_yogaist.jpg
Kategori: Egitmen